Blog

İnşaat ve Proje Danışmanlığı Firmaları

pastedGraphic.png

Yeni yapılacak yapılar için inşaata başlamadan önce ilk adım olarak bir proje hazırlanır. Bu projede inşa edilecek binanın tüm detayları hesaplamalar yapılarak belirlenir ve bu detaylar çizim olarak kâğıda dökülür. Böylelikle ortaya çıkacak binanın güvenilir, sağlam ve kullanışlı olması hedeflenir. Aynı durum birçok tadilat, onarım ve restorasyon işlerinde de geçerlidir. İnşaat ve proje danışmanlığı firmaları bu alanda ön keşif, hazırlık aşaması ve uygulama aşaması ile ilgili hazırlıkları ve işleyiş sürecini yasal yükümlülükleri göz önünde bulundurarak takip eder. SNK Yapı Danışmanlık firması inşaat projeleriniz için sürecin en başından en sonuna kadar destekçiniz olacak kaliteli bir yoldaştır.

İnşaat ve Proje Danışmanlığı Ne Hizmetler Verir?

İnşaat ve proje danışmanlığı firmaları meydana getirilecek yapının uygulama süreci ve bu sürecin yasal prosedürlerini yürütmekte mükelleftir. Bu firmaların hizmet alanlarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Proje planlaması
  • Araştırma, ölçümleme ve raporlama
  • Bütçe belirlenmesi
  • Uygulama denetimi
  • Modelleme ve tasarım denetimi
  • Risk yönetimi
  • Statik analizler
  • Teknik şartnameler
  • İş programı hazırlanması

İnşaat ve Proje Danışmanlığına Neden İhtiyaç Duyulur?

İnşaat hizmetleri birçok sorun ve risk taşıyan bir hizmet alanıdır. Yasal yükümlülükler, malzeme kalitesi, zaman, maliyet, kaynak yönetimi,  çevre koşulları, çalışma koşulları gibi birçok detayın aynı anda planlanması gerekir. Bu nedenle inşaat sektöründe ancak inşaat ve proje danışmanlığı firmaları gibi profesyonel bir yönetim hizmeti ile sorunsuz bir süreç yürütülebilmektedir. SNK Yapı Danışmanlık firması olarak inşaat projelerinin tasarlanması, planlanması, kontrolü ve yapımı gibi aşamalarda baştan sona minimum risk ile yüksek performanslı projeler meydana getirebilmeniz için hizmet vermekteyiz. Kurumsal firmalar ve bilinçli yatırımcılar bu süreci profesyonel şekilde yürütebilmek için konu ile ilgili uzmanlardan yardım almayı tercih etmektedirler. Bu sayede meydana getirilecek bina için en kaliteli, en hızlı, en düşük maliyetli ve en az riskli projeyi ortaya koyabilmektedirler. Danışmanlık firmaları uygulamaya konulacak proje için mimari, statik, mekanik, elektriksel, aydınlatma ve iç mimari projeleri gibi alanlarda profesyonel çalışmalar yapabilmektedir. Aynı zamanda konuya ilişkin teknik danışmanlık hizmetleri de vermektedirler.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!