Blog

İş Sağlığı ve Güvenliği Firmaları

pastedGraphic.png

Hızla gelişen sanayileşme süreci beraberinde birçok teknolojik gelişimi de getirmiştir. Bu gelişim sürecinin en büyük probleminin iş kazaları olduğu zaman içerisinde net şekilde görülmüştür. Bu nedenle yeryüzünde iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı işçilerin korunması amacıyla 19. yüzyılda ilk yasal çalışmalar yapılmaya başlanmıştır. İş kazaları ve meslek hastalıkları konusunda o günden bugüne her yıl değişimler ve gelişmeler olmaktadır. Bu nedenle iş sağlığı ve güvenliği firmaları konu ile ilgili düzenlemeleri yakından takip ederek, uygulama şekli ve aşamaları ile ilgili olarak firmaları bilgilendirmektedir. Çalışma alanı koşulları, ortamda bulunan zararlı etkenler, çalışma ortamında bulunan tehlikeli gazlar, resmi uygulama süreçleri gibi şeyler göz önünde bulundurulduğu zaman, iş sağlığı ve iş güvenliği önlemleri konusunda öncelikli olarak çalışanlar gözetilmelidir.

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Amacı Nedir?

İş sağlığı ve güvenliği konusundaki düzenlemelerin amacı, yapılan işler sırasında meydana gelebilecek olan kazaların minimuma indirilmesi, mümkünse tamamen ortadan kaldırılması, çalışma ortamı nedeniyle oluşabilecek sağlık sorunlarının önlenmesi ve oluşabilecek meslek hastalıklarının giderilmesidir. İş sağlığı ve güvenliği firmaları bu konuda alınabilecek tedbirleri iş sınıflarına göre belirler. SNK Yapı Danışmanlık gibi firmalar özellikle ağır ve tehlikeli iş grupları başta olmak üzere, tüm çalışma ortamlarına uygun, güvenlik ve sağlık uygulamaları konusunda hizmet vermektedir.  Bu sayede daha kaliteli bir çalışma ortamı yaratılarak, hem çalışanların performansı yükseltilebilir, hem mutlu ve huzurlu çalışanlar yaratılabilir, hem de bu sayede daha kolay ve daha hızlı yürütülmüş işler meydana getirilebilir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Firması Ne İş Yapar?

İş sağlığı ve güvenliği kavramı, meydana getirilecek iş için çalışma ortamında oluşabilecek uzun ve kısa vadeli sağlık problemlerini ve riskleri ortadan kaldırmayı amaçlar. İş sağlığı ve güvenliği firmaları ise çalışma alanına göre meydana gelebilecek iş risklerinin ve sağlık problemlerinin neler olduğunu tespit ederek, bu tehlikelere karşı alınacak önlemleri belirlerler. Bu önlemler konusunda danışmanlık hizmeti vermekte olduğu firmayı bilgilendirir, gerekli ekipmanların teminini sağlar, işçilere bu ekipmanların kullanımı konusunda bilgilendirme yapar ve tüm bunları belirlenmiş olan yasal prosedürler çerçevesinde gerçekleştirir. SNK Yapı Danışmanlık alınacak önlemlerle hem işçi, hem işletme, hem de iş yerini korumayı hedef alan kaliteli bir çalışma ortamı yaratmayı hedefleyen projeler ortaya koymaktadır.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!