Blog

Ankara İnşaat Restorasyon Firmaları

pastedGraphic.png

Yeni bina yapımı kadar eski binaların onarımları da inşaat sektörünün en önemli hizmet alanlarından biridir. Özellikle tarihi geçmişi yüksek olan şehirlerdeki eski binalar için yapıların kimliklerini kaybetmeden gelecek nesillere ulaşabilmesi için günümüz inşaat teknolojileri kullanılarak yapılan onarım hizmetlerine restorasyon adı verilmektedir. Restorasyon çalışmalarında Ankara inşaat restorasyon firmaları gibi birçok restorasyon firması bir arada çalışarak ortak bir hizmette sağlayabilmektedir. Çünkü restorasyonun ana amacı, binanın özelliklerini kaybetmeden, günümüz şartlarına uyarlanarak, uzun süre hasarsız bir şekilde ayakta durmaya devam edebilmesini sağlamaktır.  Tüm bunları yaparken mimari ve estetik açıdan uygunluğunu göz etmekte son derece önemlidir. SNK Yapı Danışmanlık inşa sektörünün her alanında olduğu gibi, uzman ve profesyonel ekiplerle restorasyon alanında da yaygın bir hizmet ağına sahiptir.

İnşaat Restorasyon Firmalarının Hizmet Alanı Nedir?

 İnşaat firmaları her türlü yeni bina yapımı, onarımı, tadilatı ve dekorasyonu konusunda hizmet vermekte iken, restorasyon firmaları bu konu için özel eğitimli ekiplerle yine bakım ve onarım alanında hizmet vermektedir. Fakat Ankara inşaat restorasyon firmaları inşaat firmalarından restorasyon çalışmaları ile son derece farklı bir hizmet şekline sahiptir. SNK Yapı Danışmanlık tarihi binaların restorasyonu konusunda binayı sağlamlaştırmak ve yıpranma sürecini durdurmaya yönelik işlemler yaparken, binanın mümkün olduğunca ilk durumuna getirilmesi ve tarihi dokusundaki özellikleri kaybetmemesini hedeflemektedir.

Restorasyona Ne İçin İhtiyaç Duyulur?

Tarihi binalar çok uzun süreler önce yapılmış, uzun süreler boyunca kullanılmış, birçok deprem, sel ve doğa olaylarından kaynaklı afetlere dayanıklılık göstermiş ve birçok kişiye ev sahipliği yapmış oldukları için oldukça yorgun ve yıpranmış binalardır. SNK Yapı Danışmanlık gibi restorasyon alanında hizmet vermekte olan firmalar, bu binalar için günümüz restorasyon tekniklerini uygun ve verimli bir şekilde kullanarak olumsuz etkenleri mümkün olduğunca gidermek ve binayı sağlıklı hale getirmek için restorasyon işlemlerini uygulamaktadır. Ankara inşaat restorasyon firmaları Ankara gibi zengin kültürel tarihi geçmiş olan bir il için, ilin tarihi dokusunu korumak adına verdiği hizmetlerle son derece önemli bir iş gerçekleştirmektedir. Cami, medrese, han, hamam, konak, köşk, kilise, sarnıç gibi tarihi binalar için koruma kanunları kapsamında, bilim kurulları ve üniversiteler gözetiminde, deneyimli ekipleri ile yeni nesil teknolojileri ve eski usul inşaat uygulamalarını harmanlayarak ortaya koymaktadır.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!