Blog

Tarımsal Sulama Firması

pastedGraphic.png

Tarımsal sulama, tarım alanları için bitkinin gereksinim duyduğu suyun kök bölgesinde bulunabilmesi, bitki bünyesinde çeşitli bileşiklerin yapılabilmesi, tuzlu topraklarda bitki kök bölgesinde biriken tuzun yıkanması ve toprakta pulluk altı katmanın yumuşatılması için yapılmaktadır. Suyun terleme ile atmosfere verilerek devamlılığının sağlandığı bir işlemdir. Sağlıklı bir tarım için doğru zamanda ve yeterli miktarda sulama yapılmalıdır. Bu sayede sulama masrafları azaltılarak net gelir arttırılır, yabancı ot ve hastalıklarla mücadele kolaylaşır, toprakta mevcut olan yararlı mikroorganizmaların azalması, taban suyunun yükselmesi, verim kaybı, kök gelişiminin yavaşlaması ve toprak erozyonu engellenmiş olur.  Salma sulama, karık sulama, tava sulama, damla sulama, yağmurlama sulama, mikro sulama ve sızdırma sulama şekillerinde farklı uygulamalar mümkündür. Günümüzde sürdürülebilir kaynaklarla iş görmek son derece önemli hale gelmiştir. Bu nedenle tarımsal sulama firması olarak hizmet veren birçok firma sayılan sulama sistemlerini güneş enerjili sulama sistemleri ile ortaya koymaktadır.

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama

Solar sistem adı verilen güneş ışınları ile elektrik elde edilmesi, tarımsal alanda da büyük ilgi görmektedir. Tarımsal alanlarda elektrik kaynağı ile sulama sistemleri kullanılırken, uzak olan alanlar için fosil yakıtlarla sulama yapılmaktadır. Bu durum hem maliyeti arttırmakta, hem de çevre kirliliğine neden olmaktadır. Kuzaytepe Enerji olarak bu sıkıntılara çözüm olacak, uygun maliyetler ve çevreye dost bir şekilde sulamanızı gerçekleştirecek bir yöntem ile sizlere destek vermekteyiz.  Sulama yapılacak arazinin büyüklüğüne ve kullanılacak yoğunluğa bağlı olarak farklı çeşitlerde sistemler sunulmaktadır. Tarımsal sulama firması olarak solar sistemlerin birçok avantajı olduğunu belirtmek isteriz. 

Kullanımı basit olan bu sistem, oldukça uzun ömürlüdür. İlk yatırımı maliyet gerektirse de, bakım maliyetleri düşüktür. İşletme maliyeti yoktur. Yüksek verimlilik sağlayan, montajı sorunsuz bu sistem, elektrik ve yakıt fiyatlarından bağımsız olarak hizmetinizde olacaktır. Yapılacak keşif ile tarlanızda mevcut olan dalgıç pompanın gücüne uygun bir sistem tasarlanarak panel sayısı belirlenir. Panel kurulumundan sonra, elektrik bağlantıları yapılarak, panellere yakın bir yere konulacak pano yardımıyla pompaya alternatif akım gönderilir. Bu sayede sulama sistemi kullanıma hazır hale gelmiş olur. Tarımsal sulama firması tarafından kurulacak bu düzenek için, devlet tarafından vergi teşviki ve hibeler verilmektedir.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!