Blog

Ankara Gayrimenkul Danışmanlığı Firmaları

pastedGraphic.png

Gayrimenkul alım, satım ve kiralama işlemlerinde, bunun yanı sıra konu ile ilgili finansman kaynağı konusunda profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak uzman kişilere gayrimenkul danışmanı denilmektedir. Kurumsal olarak bu anlamda hizmet veren firmalara ise, gayrimenkul danışmanlık firmaları adı verilir.  Ankara gayrimenkul danışmanlığı firmaları Ankara ilinde gayrimenkul işleri ile ilgili olarak doğru karar vermenizi sağlayacak ve size uygun olan gayrimenkul ihtiyacının giderilmesini sağlayacak bir yardımcıdır. İşlemler sırasında yanınızda SNK Yapı Danışmanlık gibi inşaat ve gayrimenkul alanında uzman bir danışman bulunması, mevzuatlar ve idari işlemler açısından doğru adım atmak adına çok önemli bir artıdır.

Gayrimenkul Danışmanlığı Firmalarının Avantajları Nelerdir?

Gayrimenkul işlemleri süresince yanınızda bir gayrimenkul danışmanının olması, güvenli bir şekilde alım satım yapmanıza, finansman sunabilmenize ya da finansman temin edebilmenize olanak sağlamaktadır. Ankara gayrimenkul danışmanlığı firmaları bu süreçte yanınızda olarak, sizin yerinize birçok mevzuatı inceleyip gerekli araştırmaları yaparak hızlı ve güvenilir bir şekilde süreci tamamlamanızı sağlar. Yatırım yapılacak gayrimenkul için birçok değerlendirme yapılması gerekmektedir. Yapılacak yatırımın sağlayacağı faydalar ve zararlar tartılarak karar verilmelidir. SNK Yapı Danışmanlık gibi profesyonel bir firma, bu anlamda çeşitli analizler ve değerlendirmeler yaparak sizi doğru yönlendirmeyi hedeflemektedir. Doğru yatırımlar yapmanız ve yatırımlar sonucu güzel sonuçlar elde etmeniz, seçmiş olduğunuz gayrimenkul danışmanının hizmet profesyonelliği ile doğru orantılı olacaktır.

Gayrimenkul Danışmanı ve Emlakçı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Gayrimenkul danışmanı karşıdan bakıldığında emlakçıyla aynı işi yapıyor gibi gözükse de, bilinenin aksine gayrimenkul konusunda alım, satım ve kiralama yapan kişi değildir. Ankara gayrimenkul danışmanlığı firmaları gibi profesyonel anlamda danışmanlık hizmeti veren bu firmalar, kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda hedef gayrimenkul seçeneklerini belirler ve gerçekleşecek işlemler sürecini yönetir. Bir gayrimenkul danışmanının hizmet vereceği bir kişi için, gerçekleştirecek çalışmalar şu şekildedir;

  • Satışı yapılacak bir mülkün rakip ve fiyat pazar analizlerini doğru şekilde yapar
  • Mevcut piyasa koşullarını değerlendirir
  • İhtiyaç duyulan sürede satışın tamamlanabilmesi için doğru fiyatı tespit eder
  • Doğru pazarlama faaliyetlerini belirler
  • Pazarlama planı oluşturur
  • Oluşturulan bu planının zamanında ve etkin bir biçimde uygulanmasını sağlar
  • Alıcı adaylarını değerlendirir
  • Adaylara mülkün tanıtımını yapar
  • Ciddi alıcıların tespitini yaparak satıcı ile buluşmalarını sağlar
  • Alım satım işlemi netleştiğinde, kapora alınması ve resmi işlemlerin yürütülmesi süreçlerini tamamlar

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!