Blog

Teras Dekarasyonu

Terasınızı Dekore Etmek İçin 7 Fikir

Herkesin bahçesi yok ama yazın gelmesiyle, güzel bir terasa sahip olacak kadar şanslıysanız, orijinal fikirleri aramanız oldukça doğal.

Geniş bir teras, stratejik ve akıllı bir şekilde düzenlemeyle bahçenin yerini kolayca alabilir. Bitkileri, çiçekleri veya bahçıvanlık hobisini seviyorsanız hiçbir şey terasınızı yeşil ve çiçekli bir köşeye, hatta bir sebze bahçesine çevirmenizi engellemez. Mevcut bütçenizi ve mekânı nasıl kullanmak istediğinizi göz önünde bulundurarak farklı çözümler düşünebilirsiniz.

İşte terasınızı dekore etmek için 7 fikir:

1. Arkadaşlar arasında, aileyle akşam yemekleri ve mangallar: Açık havada yemek yemek için teras kullanmak isterseniz, sandalyeli büyük bir masa ve küçük bir açık hava ızgarası satın almayı tercih edebilirsiniz. Bu tür bir kurulum, güneşte keyifli kahvaltının tadını çıkarma veya bilgisayarda çalışma, terasınızı konforlu ve pratik bir açık hava ofisine dönüştürme fırsatı da sunacaktır.

2. Romantik tarz: Öğleden sonraları kitap ve soğuk bir içecek eşliğinde rahatlatıcı bir akşam geçirmek istiyorsanız, terasınıza kanepeler, tercihen gölgelik ile döşemeyi düşünebilirsiniz. Piyasada kumaş hasırlar veya minyatür kanopilerle tasarlanmış hasırlar olmak üzere pek çok ürün vardır.

3. Küçük kanepeler ve masalar: Ailenizle, arkadaşlarınızla sohbet edeceğiniz keyifli akşamlar için mükemmel bir ortam yaratmak amacıyla kanepeler, koltuklar ve küçük masalar ile dekore edeceğiniz terasınızda sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Klasik stili tercih ederseniz, kendinizi ahşap mobilyalara yönlendirebilirsiniz. Alternatif olarak, plastik veya PVC’de çekici ve renkli çözümler de vardır.

4. Meyve ağaçları veya küçük sebze bahçeleri: Dekoratif ve faydalıdırlar, terasınızda doğa havasını yakalamanızı sağlarlar. Saksılarda bile çok iyi yetişen meyve ağaçları, örneğin portakal ve limon ağaçları ya da gerçek bahçe bitkileri domates, salatalık, biber vs. organik beslenmeniz açısından da fayda sağlarlar.

5. Solaryum: Güneşlenmeyi seviyor musunuz ve terasınızı güneşlenmek için kullanmak istiyor musunuz? Şık, renkli, zarif yataklar veya şezlonglar ve bir plaj şemsiyesi ile konforlu bir şekilde güneşlenebilirsiniz.

6. Oyun alanı: Çocuğunuz varsa, özgürce oynayabilecekleri terasları kullanmak isteyebilirsiniz. Bu bakımdan bir şişme havuz veya bazı açık hava oyunlarını satın alabilirsiniz. Sadece küçükler için eğlenceli değil, aynı zamanda onlarla verimli zaman geçirmek isteyen ebeveynlerinde oldukça keyif alacağı zamanlar olacaktır.

7. Aydınlatmalar: Geceleri teras kullanmak için, aydınlatma hakkında düşünmeniz gerekir. Eşsiz aydınlatma sahneleri oluşturmak için hem duvara hem de yere yaratıcı bir şekilde yerleştirilen güzel LED şeritleri bunun için iyi bir çözüm. Alternatif olarak, klasik spotları seçebilir veya köşelere yerleştirilecek fotovoltaik lambalar tasarlayabilirsiniz. Önemli olan, aydınlatma gövdelerinin kısa devre yapmamaları için dış mekân kullanımı için uygun olmalarıdır. 

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!