Blog

Isı ve Ses Yalıtım Danışmanlığı Firmaları


pastedGraphic.png

Bina için ısı ve ses yalıtımı su yalıtımı kadar önemli özelliklerden biridir. Su yalıtımı özellikle yağmur ve kar gibi doğa olaylarına karşı binayı korumak için geliştirilmiş bir sistemdir ve binalardaki yaşamlar başladığından beri bu sistemler var olmakta hatta her geçen gün gelişme göstermektedir. Bunun yanı sıra kaliteli yaşam sürebilmek için binalardan beklentiler giderek artmakta, konfora olan düşkünlük yükselmekte ve binaların hayatı kolaylaştıracak özelliklerine her geçen gün bir yenisi eklenmiştedir. Isı ve ses yalıtım danışmanlığı firmaları bina içindeki yaşam kalitesini arttırmak adına binayı ısı ve ses geçirgenliği konusunda daha konforlu ve daha kullanışlı hale getirmek için hizmet vermektedir. Bu alanda hizmet vermekte olan birçok firma olsa da, SNK Yapı Danışmanlık gibi İnşaat sektörünün her alanında hizmet vermekte olan ve bu alandaki tüm detaylara hâkim, tüm yenilikleri yakından takip eden firmalardan destek almak her zaman kaliteli çözümlere ulaşmak için önemlidir.

 Isı ve Ses Yalıtım Danışmanlığı Nedir?

Binalar için birtakım ölçümler ve analizler sonucu yapılan hesaplamalar ile kanunlarla belirlenmiş olan ısı yalıtım ve ses yalıtım kurallarına uygun raporlar oluşturarak, firmalara bu raporları sunmak önemli görevler arasında bulunmaktadır.  Yapılacak yalıtım işlemi için doğru, tarafsız, standartlara uygun olarak teknik şartname hazırlamak görevinde olan firmalara ısı ve ses yalıtım danışmanlığı firmaları adı verilmektedir.  Firma olarak yapı çözümleri gibi SNK Yapı Danışmanlık adı altında danışmanlık konusunda da uzman kadromuz ile yalıtım çözümleri arayışınızda A’dan Z’ye hizmet sağlamaktayız.

Isı ve Ses Yalıtımı Nedir?

Isı yalıtımı iki ortam arasındaki yani dış ortamla konut içindeki ısı geçişini azaltmak yani içerideki sıcak ya da soğuk havayı korumak için yapılan bir işlemdir. Bu yalıtım şekli SNK Yapı Danışmanlık gibi firmalar tarafından binanın tamamına uygulanabileceği gibi duvar, çatı, tavan, döşeme, dış cephe gibi bölgesel yüzeylere de uygulanabilmektedir. Ses yalıtımı ise,  aslında dışarıdaki gürültüden iç ortamı korumak, içerideki gürültüyü dış ortama yansıtmamak ve iç ortamdaki seslerin yankılanmalarını keserek gürültü oluşumuna neden olmalarını engellemek adına yapılan bir uygulamadır. Isı ve ses yalıtımları hemen hemen aynı malzemeler ile sağlanmakta ve aynı yöntemler izlenerek uygulanmaktadır. Bu nedenle bu konuda hizmet veren firmalar ısı yalıtımı ya da ses yalıtımı değil ısı ve ses yalıtım danışmanlığı firmaları adı altında tek koldan hizmet vermektedir. Yalıtımın sağlanması adına, ısı ve ses yalıtım danışmanlığı firmaları uygulanması gereken hizmetleri belirleyerek bu alanda uygulama yapan firmalarla sizleri buluşturmaktadır. Isı ve ses yalıtımı uygulamaları çatı aralarına, asma tavan altlarına, binaların zeminlerine, katlar arasına, ara bölme duvarlarına, bina dış duvarlarına, cephe giydirme altlarına, klima kanalları ve tesisat boruları gibi küçük ama ısı ve ses kaçakları yaratabilecek alanlara uygulanmaktadır.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!