Blog

İnşaat Restorasyon Firmaları

Restorasyon sözcüğü bilindiği üzere, bir yerin dokusunu değiştirmeden yenileme işlemi olarak bilinmektedir. Özellikle inşaat sektöründe sıfırdan yapıma göre son yıllar da restorasyon çok daha fazla tercih edilen bir hizmet olmaya başlamıştır. İnşaat yapılarında restorasyon işleminin nasıl yapıldığı ve inşaat restorasyon firmaları nasıl hizmet verir bahsedecek olursak. Öncelikle firma olarak bu konuda önemli işler yürüttüğümüzü ve SNK Yapı Danışmanlığı olarak en fazla üzerinde durduğumuz hizmet alanı olduğunu söylemek isteriz. 

İnşaat Projelerinde Restorasyon İşlemi

Bu konuda çok fazla bilgi sahibi değilseniz ve tam olarak inşat halinde ki veya tamamlanmış ancak daha sonrasında değiştirilme ihtiyacı duyulan yapıların nasıl restore edilebildiği konusuna hâkim olmayabilirsiniz. Konuya hakim olmadığınız için de inşaat restorasyon firmaları konusunda yeterince bilgi sahibi olamayabilirsiniz. SNK Yapı Danışmanlık olarak, biraz bu konuda yapmış olduğumuz çalışmalardan ve hizmetin kapsamından bahsedecek olursak. Şöyle ki;

  • İnşaat restorasyon işlemi, bir yapının yenilenmesi ve onarılma işlemini kapsar. 
  • Restorasyon işleminde, bir yapının her türlü parçası onarılır ve yeniden üzerinde geçilir. Tesisattan, duvar ve tavana, mobilyadan dekoratif unsurlara kadar her şey yenilenir ve sorun var ise onarılır. 
  • İnşaat restorasyon işleminde firma olarak bizler hem danışmanlık hem malzeme temini hem de montaj işleminde destek vermekteyiz. 

İnşaat Restorasyon Firmaları Arasında Farkımız

İnşaat restorasyon hizmeti, son derece önemli ve dikkatli olunması gereken bir danışma ve hizmet alanıdır. Bu sebeple yardım aldığınız firmanın bu konuda tecrübeli ve daha önce yaptığı çalışmalar ile sizlere iyi bir portföy sunması gerekmektedir. İnşaat restorasyon firmaları arasında SNK Yapı Danışmanlık olarak önemli bir yerimiz olduğunu ve bu konuda hizmet verirken, üzerinde durduğumuz aşamalardan bahsetmek istiyoruz. İnşaat restorasyon aşamaları şu şekildedir;

  • Öncelikle üzerinde çalışma yapılacak olan alan detaylı bir şekilde incelenir ve alan ile ilgili önemli noktalar not edilir. 
  • Bundan sonra ki aşama, yapılacak çalışmalar ile ilgili planların yapılması ve proje çalışmalarına başlanmasıdır.
  • Son olarak yapı işlemine başlanır ve dokunun hem yapısı bozulmamaya hem de gerekli yenileme çabaları yapılmaya başlanır. Bu aşamadan sonra müşteriye biten yapının teslimi aşaması gelir. 

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!