Blog

ÇELİK KAPI

Çelik Konstrüksiyon Vs Beton – Neden Çelik Konstrüksiyon En İyi Seçimdir?

Yeni projeniz için bir malzeme seçimi söz konusu olduğunda, muhtemelen beton veya çelik üzerinde düşüneceksiniz. Öyleyse bu iki malzeme birbiriyle nasıl kıyaslanır?

Çeliğin neden uzun ömürlülük, bakım ve çevre için en iyi seçenek olduğunu yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

pastedGraphic.png

Çevresel Faktörler

Bugün yapılan çeliğin büyük kısmı geri dönüştürülmüş malzemelerden geliyor; bu sadece kaynaklarımızın harika bir kullanımı değil, aynı zamanda bir projenin maliyetini de düşürebiliyor. Beton, ülke üzerindeki atık depolama alanlarına kadar uzanmakta ve bu da yalnızca atık sorunumuzu çözmekten çok üzerine eklemekte. Çelik, yılda 80 milyon tondan fazla geri dönüşümü olan dünyanın en geri dönüştürülmüş malzemesidir ve çelik endüstrisi, dünya çapında çevre dostu girişimlerde bulunma konusunda liderdir. Bu çevre için harika olmakla beraber malzemenin güvenliğine de katkıda bulunmakta. Çelik, bir binanın uzun ömrüne katkıda bulunan bütünlüğünden asla ödün vermeden birçok amaç için geri dönüştürülebilen eşsiz bir malzemedir.

Dayanıklılık ve Bakım

Çelik, zamanın geçmesine rağmen güçlü kalmaya devam ettiğinden, binanın hayatta kalmak için çok az çaba sarf etmesini bekleyebilirsiniz. Aslında çelik, bazı ağır aşınma ve yıpranmaya dayanabilecek güçlü yapılar yaratma konusunda lider seçeneklerden biridir. Öte yandan beton, sürekli olarak onarım ve bakım gerektirir. Kısıtlı bir bütçeniz olduğunda daha iyi bir seçim gibi görünse de, binanın tüm ömrü boyunca maliyetlerinizi hesaba katmanız gerekir. Çelik aşırı yüksek ısıya dayanıklı değildir, fakat yangın ve su hasarı söz konusu olduğunda bile, bir binada hasar olasılığını azaltmak için kullanabileceğiniz güvenlik önlemleri (Örn. aleve dayanıklı uygulamalar vb.) vardır. Üstelik olası afet durumlarından sonra tamiri ve bakımı beton yapılara göre daha hızlı ve düşük masrafla yapılır.

Çok Yönlülük 

Beton farklı şekillerde yapılabilir, ancak sonsuz sayıda uygulamada çelik kullanılabilir. Proje çizimlerinizde tasarlanan yapılar kadar iyi görünen bir yapı umuyorsanız, o zaman çelik gerçekten sizin için iyi bir seçenek.

İnşaat sürecinde nerede olursanız olun, SNK Şirketler Grubumuzun sizin için her zaman bir çözümü var.

Her türlü inşaat projeniz için ihtiyacınız olan tasarım desteğini SNK Yapı Tasarım’dan alabilirsiniz. Aynı zamanda projenizin uygulaması için SNK Yapı Çözümleri ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!