Blog

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ DANIŞMANLIK

İş sağlığı ve güvenliği

İş yerlerinde işin yürütülmesi sırasında ortaya çıkabilecek kazalar ve bu kazaların neden olacağı problemler, günümüzde sıklıkla anılan ve oldukça önemli konulardır. Bu kaza koşullarının ortadan kaldırılması ve çalışanların, çalışma şartlarının iyileştirilmesi için de “İş Sağlığı ve Güvenliği” çalışmaları yapılmalıdır. Bu konuda birçok firmaya ve personele danışmanlık hizmeti sunan SNK Yapı Danışmanlığı İstanbul, alanında başarılı çalışmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Uzun yıllardır sektörde bulunan ve birçok şubesiyle birlikte edindiği tecrübeyi kaliteli bir biçimde yansıtan kurumumuzdan danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz. 

İş sağlığı ve güvenliği kavramı, çalışanların can güvenliğinin sağlanmasına ve sağlıklarını korumaya yönelik oluşturulan uygulamalara verilen isimdir. İşin yürütülmesi sırasında işe bağlı çeşitli nedenlerden ötürü oluşabilecek her türlü zararı engellemek için bu sistemli uygulamalara ihtiyaç vardır. Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri de şirketlere iş sağlığı ve güvenliği konusunda yardımcı olmak için kurulmuştur. Bu kuruluşlar, her türlü iş yerine iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi sağlamaktadır. İş yerlerinde insan sağlığı ile ilgili olan her türlü soruna ya da konuya iş yeri hekimi bakmaktadır. Bir çalışan rahatsızlandığında ya da kazaya uğradığında iş yeri hekimleri olaya anında müdahil olarak iyileştirme uygulamalarını hayata geçirir. Sıkıntılı ve sağlığı tehdit eden durumlarda iş yeri hekimi anında müdahale yaparak, çalışanın can güvenliğini koruma altına alır.

İŞ SAĞLIĞI NEDİR?

İş sağlığı çalışmalarında iş ile sağlık arasındaki ilişkinin çalışana olan etkileri inceleme altına alınmaktadır. İş mutlak surette çalışanın sağlığına zarar vermeyecek nitelikte olmalıdır. İşte tam bu noktada firmamız iş sağlığı konusunda kaliteli çalışmalar yaparak, çalışanları koruma altına alır. İşin sağlık üzerindeki tüm olumsuz etkileri, firmamızın sistemli danışmanlığı ve çalışmaları ile giderilmekte ve engellenmektedir.

İş sağlığı ve güvenliği genel olarak şu açıklamalarla ifade edilebilmektedir:

-İşin yürütülmesi sırasında oluşabilecek tüm tehlikeleri ve sağlığa zarar verebilecek durumları etkili ve sistemli bir çalışma ile kontrol altına almak.

-İş güvenliğini, tüm personeli korumayı ve bunun yanı sıra tüm iş yerinin güvenliğini esas alarak buna göre faaliyetler yürütmek.

-İş yerindeki personellerin can sağlığını korumak ve olumsuz etkileri detaylı çalışmalar aracılığı ile engellemek.

İş yeri sahipleri, kanunlar gereği mutlaka çalışanların güvenliğini ve sağlığını koruma altına almalıdır. SNK Yapı Danışmanlığı Ankara da sizlere bu konuda destek sunmaktadır.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!