Blog

Ankara İnşaat Restorasyon Firması

pastedGraphic.png

İnşaat restorasyon konusunda, son yıllar da önemli bir talep kitlesi oluşmuş ve bu durum karşısında yapı firmalarının bazı faaliyetlerde bulunmasına ihtiyaç duyulmuştur. Yapı firmalarının yanı sıra SNK Yapı Danışmanlık firmamız gibi, yapılar ve inşaat alanında uzman olan firmalar için de aslında yeni bir hizmet alanı doğmuştur. Çünkü genel anlamda inşaat işlerinde bilgili olmayan ve hâlihazırda bulunan yapılarında restorasyon işlemi yaptırmak isteyenler için, hem resmi sürece hem de işin genel anlamda inceliklerine hakim olmak çok zordur. Herkesin bir uzmanlık alanı vardır ve bizler de Ankara inşaat restorasyon firması olarak, yapılar ve inşaatlar konusunda her türlü konuda uzman olmaktayız. 

Uzman olduğumuz konuların başında, inşaat restorasyon işlemi yaptırmak isteyen insanlara danışmanlık yapmak ve bu konuda gerekli tüm süreci takip etmek gelmektedir. SNK Yapı Danışmanlık bünyesinde verilen danışmanlık hizmetlerinden sadece birisi olan, inşaat restorasyon danışmanlığı, oldukça önemli bir göreve hizmet etmektedir. Restorasyon bilindiği üzere, son derece önemli ve ülkemizde bazı kurallar çerçevesinde yapılacak olan bir işlem olmaktadır. Özellikle üzerinde restore çalışması yapacağınız mekân ve yapı tarihi eser niteliği taşıyor ise, bu durum ekstra önem kazanmaktadır. Ankara inşaat restorasyon firması olarak, bizler tüm yasal sürecin ve genel yapı işlerinin hem danışmanlığını hem de talep edilmesi halinde yapımını gerçekleştiriyoruz. 

Restorasyonda Doğru Hamlelerin Yapılması

Restorasyon, basit bir yapı işi değildir ve gerek işe başlarken gerek yapım sürecinde en doğru şekilde hamleler yapılması çok önemlidir. Özellikle farklı ve korunması gereken bir dokuya sahip olan mekanların, restorasyon çalışmaları, aslına uygun ve özenli gerçekleştirilmelidir. Ankara inşaat restorasyon firması olarak bizler, bu konuda müşterilerimize danışmanlık hizmeti verirken, bu doğru hamleler konusu üzerinde çok duruyoruz. Peki, restorasyonda yapılması gereken en doğru hamleler neler ve özellikle nelere dikkat edilmelidir? Şöyle ki;

  • Öncelikle üzerinde restorasyon çalışması yapılacak olan bina tarihi eser niteliği taşıyor ise, mutlaka yapıldığı döneme ait teknikler kullanılmalı ve yapının dokusuna zarar verilmemelidir.
  • Sadece teknikler de değil, ayrıca kullanılan malzeme de yapının esas dokusundan çok zıt veya alakasız malzeme olmamalı ve konu üzerinde gerekli araştırmalar gerçekleştirilmelidir. 
  • Restorasyon çalışmasına başlamadan önce, iyi bir planlama ve proje çalışması yapılmalı ve mümkün olduğunca buna uygun olarak ilerlenmelidir. 

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!